Jong geleerd, oud gedaan

Zwem-ABC in De Gooye

Kinderen in Nederland groeien op met water. Slootjes en vijvers zijn steeds om de hoek en het bad in de tuin is niet meer weg te denken in de zomer. Zeker op Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten zijn we zeer waterrijk. Als ouder wil je je kind daar onbezorgd van kunnen laten genieten. Hiervoor is het Zwem-ABC ontwikkeld. Wij gaan voor iedereen zwemveilig op Goeree-Overflakkee en daarbuiten.

Zwemveilig zijn, betekent dat je “in en om het water kunt overleven en op een veilige manier kunt bewegen en recreëren in de Nederlandse watercultuur”. Zwemveiligheid wordt bepaald door jouw vaardigheden in het water, door wat je aan het doen bent en door de omstandigheden.

De Nationale Raad Zwemveiligheid heeft ieder niveau van zwemvaardigheid gekoppeld aan een diploma van het Zwem-ABC. Je voldoet pas aan de Nationale Norm Zwemveiligheid als je het volledige Zwem-ABC op zak hebt. De Zwemdiploma’s A en B zijn tussenstappen naar het complete Zwem-ABC. Deze niveaus sluiten aan op de Nederlandse infrastructuur van zwemwater waar volwassenen en kinderen zwemmen:

  • Zwemdiploma A: je beheerst vaardigheden voor een zwembad zonder attracties.
  • Zwemdiploma B: je beheerst vaardigheden voor een zwembad met attracties, zoals een (wildwater)glijbaan, een golfslagbassin en een stroomversnelling.
  • Zwemdiploma C: je beheerst vaardigheden voor een zwembad met attracties en in open water zonder stroming of grote golfslag, zoals recreatieplassen en bredere sloten/vaarten (behalve in de zee). Met dit diploma voldoe je aan de Nationale Norm Zwemveiligheid.

Naast het feit dat zwemmen de veiligheid vergroot, is gebleken dat zwemmen de lichamelijke ontwikkeling van kinderen gunstig beïnvloedt. En boven alles: het is ook nog eens superleuk!